124219-2023 - ÄndringSverige-Falkenberg: Finansiell leasing
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiell fordonsleasing
Referensnummer: IU22-94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser att resultera i Ramavtal för Falkenberg kommun, Falkenbergs kommunala bolag (Vatten och Miljö i Väst, Falkenbergs Vatten och Renhållning, Varberg Vatten, Falkenberg Bostad, Falkenberg Energi) samt kommunalförbundet Räddningstjänsten Västs behov av finansiell fordonsleasing för fordon både under och över 3,5 ton.