Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillväxt- och utvecklingspotential i Mittstråket
Referensnummer: 341-7274-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ett avtal om konsulttjänst för genomförande av en analys.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60210000 Kollektivtrafik med tåg, 71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 73220000 Utvecklingsrådgivning, 98133100 Samhällsförbättringar och stödtjänster till befolkningen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen