Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bas - och konsulttjänster avseende inköp och upphandling
Referensnummer: 23/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Alingsås kommun genomför på uppdrag av Vårgåda kommun och Herrljuna kommun en upphandling avseende bas- och konsulttjänster avseende inköp och upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen