124346-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av elektriska ledningar och armatur – 0481 Julbelysning i Malmö stad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel0481 Julbelysning i Malmö stad
BeskrivningUppdraget omfattar en fullt fungerande och driftsatt anläggning för julbelysning i Malmö. Observera kravet avseende VISNING AV ARBETSOMRÅDET, se Administrativa föreskrifterna, AFB.52. Denna upphandling innehåller sysselsättningsfrämjande kontraktsvillkor.
Intern identifierareTN-2025-1907
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare0481 Julbelysning i Malmö stad