124420-2020 - ÄndringSverige-Nyköping: Övervakningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: IN-IN19-0419
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79714000 Övervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser traditionella bevakningstjänster.
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser upphandlingskontrakt gällande Bevakningstjänster i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Leverantören åtar sig att leverera och utföra traditionella bevakningstjänster i köparens geografiska verksamhetsområde där tjänsten ska präglas av kvalitets- och servicetänkande och leverantören ska besitta den kompetens som erfordras för att till­handahålla högkvalificerad bevakning.