2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggservicetjänst - Bygg
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för allmänt förekommande byggservicetjänster inom både säkerhetsskyddsklassade objekt och allmänna objekt inom Kretslopp och vattens fastigheter. Uppdragen omfattar bl.a. mindre ny- om- och tillbyggnad samt löpande underhållsarbeten.
Intern identifierare: N560U26-28
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Byggservicetjänst - Bygg