2. Förfarande
Förfarande
Titel: Låssmedstjänster och låssmedsprodukter
Beskrivning: Denna upphandling avser låssmedstjänster och låssmedsprodukter och är uppdelad i två delområden för att möta olika behov inom området. Delområde 1 omfattar låssmedstjänster tillsammans med tillhörande produkter. Det inkluderar installation, service, underhåll och reparation av lås- och säkerhetssystem. Delområde 2 avser inköp av produkter inom branschen, exempelvis lås, beslag och relaterade tillbehör, för köp direkt i butik eller liknande försäljningskanaler.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Låssmedstjänster och låssmedsprodukter (tjänster)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121130:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Låssmedsprodukter (produkter)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121130:Lot:2