124482-2022 - ÄndringSverige-Boden: Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal kemtekniska produkter, papper, plast och städ 2022
Referensnummer: KS 2021/354
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun inbjuder er här med att lämna anbud på upphandling av kemtekniska produkter, papper, plast städ och engångsmaterial till kommunens enheter stora som små.
Upphandlingen omfattar anskaffning, lagerhållning och leverans av ett brett sortiment av olika produkter exempelvis engångsmaterial, plast, hygienartiklar, kem, papper, rengöringsprodukter, servering, belysning etc.
Kommunen avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör.