124491-2025 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Bäckängsgymnasiet campus
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster - Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBäckängsgymnasiet campus
BeskrivningProjektet avser tillbyggnation samt ombyggnation av Bäckängsgymnasiet i Borås med tillhörande anpassningar av utemiljön i anslutning till gymnasieskolan.
Intern identifierare24/8
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000