See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemikalier för tung kirurgi
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för successiva inköp av kemikalier för tung kirurgi till Region Skånes Steriltekniska enheter och Operationsenheter. Enheterna är utspridda över hela Skåne, med närvaro i Malmö, Lund, Kristianstad, Helsingborg, Ystad, Ängelholm och Hässleholm. Tjänsteutbudet innefattar bland annat desinfektion, rengöring, sterilisering och autoklavering av kirurgiska instrument.
Intern identifierare: 2023-O003131
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39830000 Rengöringsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier, 24310000 Basiska oorganiska kemikalier, 24311000 Kemiska grundämnen, oorganiska syror och föreningar, 24311500 Hydroxider som basiska oorganiska kemikalier, 24315000 Oorganiska kemikalier, 24320000 Basiska organiska kemikalier, 39831000 Tvättmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831210 Maskindiskmedel, 39832000 Diskmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000