Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service av transformatorstationer
Referensnummer: FF 116/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50532200 Reparation och underhåll av transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Beredskapstjänst till högspänningsanläggningar.
Tjänsten omfattar lokalisering och vidtagande av åtgärder för återställning av anläggningsfunktion.
• Högspänningsställverk
• Transformator
• Lågspänningsställverk i anslutning till transformatorn
• Inom anläggning Kungshult vårdboende även reservkraftanläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 31170000 Transformatorer, 31172000 Spänningstransformatorer, 31214000 Ställverk, 50532200 Reparation och underhåll av transformatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen