Huvudsaklig CPV-kod 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av C-båge till pacemakerverksamheten på Sundsvalls sjukhus.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av en (1) C-båge till operationscentrum Sundsvalls sjukhus enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.