Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grönyteskötsel
Referensnummer: UH-2020-34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sorsele kommun inbjuder tillsammans med Sorselebo AB till anbudsgivning avseende skötsel av grönområden och parker samt offentlig renhållning på kommunens fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen