Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Digitala utbildningar
Referensnummer: UH-2021-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna ett (1) rangordnat ramavtal med två (2) leverantörer för skapande av digitala utbildningar. Tjänsten omfattar att skapa kvalitativa, snyggt paketerade och pedagogiskt utformade digitala utbildningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 560 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen