Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Konsulttjänster mark- och fastighetsvärdering
Referensnummer: Ks 189/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Örebro kommun upphandlar ramavtal för succesiva avrop avseende konsulttjänster med uppdrag att genomföra värdering av kommunens ägda mark och fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70110000 Exploatering av fastigheter, 70122000 Försäljning eller köp av mark, 70122210 Köp av herrelös egendom
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen