124587-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Navigationsinstrument – GPS-system
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGPS-system
BeskrivningGPS-system för planering, ledning, fakturering och uppföljning för förvaltning av kommunala ytor. Systemet ska primärt användas för ruttplanering av vinterväghållning och annan gatu-/parkdrift med digitala kartor som kan exporteras till digital applikation.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38110000 Navigationsinstrument
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:84101:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande), 48000000 Programvara och informationssystem, 48326000 Kartprogramvara, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48810000 Informationssystem, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal