124637-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Östhammar: Köp och försäljning av fastigheter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mäklartjänster 2021
Referensnummer: KS-2021-154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70120000 Köp och försäljning av fastigheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Östhammars kommun, sektor samhälle bjuder härmed in leverantörer att lämna anbud i upphandlingen av ett ramavtal avseende fastighetsmäklartjänster så som fastighetsförsäljning, fastighetsvärdering och fastighetsrådgivning för olika typer av fastigheter.
Upphandlingsförfarande
Upphandlingen genomförs i enlighet med lag (2016:1145) om offentlig upphandling, LOU, med ett Öppet förfarande.
Sista anbudsdag
Anbud ska vara Östhammars kommun tillhanda senast
9.4.2021 23:59
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom, 70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 70121000 Försäljning eller köp av byggnad
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Östhammars kommun, sektor Samhälle bjuder härmed in leverantörer att lämna anbud i upphandlingen av ett ramavtal avseende fastighetsmäklartjänster så som fastighetsförsäljning, fastighetsvärdering och fastighetsrådgivning för olika typer av fastigheter.