124686-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stenkullen: Markanläggning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markarbeten för fjärrvärme, årsupphandling 2019-2021
Referensnummer: 19/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser utförande av markarbeten för nyanläggning, reparation och ombyggnad av ledningar för fjärrvärmedistribution inom Lerums och Partilles kommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231113 Omläggning av rörledningar, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45232140 Byggnadsarbeten: fjärrvärmehuvudledningar, 45232300 Uppförande och tillhörande arbeten för telefon- och kommunikationsledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen