124720-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Coachning – Karriärvägledning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKarriärvägledning
BeskrivningUpphandling av tjänster inom Karriärvägledning. En form av omställningsstöd för medarbetare inför nytt arbete, alternativt annan inriktning i fortsatt arbetsliv.
Intern identifierareK 2023-9061
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79998000 Coachning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav (1)
BeskrivningTjänsten innebär att leverantören ska tillhandahålla Karolinskas behov av karriärvägledning för medarbetare när behov uppstår. Syftet med upphandlingen är att säkerställa att Karolinskas medarbetare får stöd vid omställning till nytt jobb, alternativt annan inriktning på sitt fortsatta arbetsliv.
Del (anbudsområde)LOT-0002
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKonsulttjänst
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelKonsulttjänst (1)
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelGenerella krav (2)