Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbränning av avfall
Referensnummer: 11684
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ljusdals Renhållning upphandlar tjänst för mottagning, förbehandling och förbränning av avfallsfraktion brännbart hushållsavfall samt utsorterat brännbart grovavfall
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90513300 Avfallsförbränning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen