124730-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Nora: Avloppshantering
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filmning och spolning VA-ledningar
Referensnummer: SBB2022-549
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90400000 Avloppshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Filmning och spolning av VA-ledningar inom Samhällsbyggnad Bergslagens verksamhetsområde. Området avser Hällefors, Ljusnarsberg, Lindesberg och Nora kommuner.
Samhällsbyggnad Bergslagen är en teknisk förvaltning inom Lindesbergs kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90470000 Rensning av avlopp, 90480000 Skötsel av avloppsnät, 90491000 Besiktning av avlopp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen