Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykiatrikertjänster Kriminalvården 2022:1
Referensnummer: 2022-6150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Kriminalvården genomför upphandling av psykiatrikertjänster för vård och behandling av Kriminalvårdens häktade och intagna. Leverantören ska tillhandahålla tjänster i form av medicinsk utredning, diagnostik, rådgivning och behandling.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.