See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yrkeskläder och arbetsskor
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att säkerställa tillgång till ett komplett sortiment av arbetskläder samt arbetsskor som motsvarar de behov som finns inom Marks kommuns olika verksamheter. Upphandlingen är uppdelad i 3 delområden: 1. Vård- och omsorg 2. Arbetskläder 3. Arbetsskor Kommunen avser att tilldela 1 leverantör per delområde. Anbudsgivare kan lämna anbud på ett, flera eller samtliga delområden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18830000 Skyddsskor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 - Vård och omsorg
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 - Arbetskläder
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3 - Arbetsskor