See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Taxitransport - Färdtjänst, Skolresor, Omsorgs- & särskoleresor, Tjänsteresor
Beskrivning: Sundsvalls kommun upphandlar avtal avseende taxiresor i form av färdtjänst, skolresor, omsorgs- & särskoleresor samt tjänsteresor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Färdtjänst
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90460:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Omsorgs- och särskoleresor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90460:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Skolresor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90460:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Tjänsteresor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90460:Lot:4