124830-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kranbilar och dumprar – Treaxlig kranväxlare med styrbar löpaxel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTreaxlig kranväxlare med styrbar löpaxel
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att tillgodose beställarens behov av en treaxlig kranväxlare med styrbar löpaxel. Kranväxlaren kan vara begagnad men ska då inte ha gått mer än 2 000 km. Fordonet ska levereras fritt Öckerö. Leverans ska ske enligt överenskommelse dock senast 2025-11-30.
Intern identifierare2025/26
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34142000 Kranbilar och dumprar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000