See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal tekniska konsulter inom vatten och avlopp
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för konsulttjänster inom följande teknikområden: 1. Dricksvattenteknik 2. Avloppsteknik 3. VA- ledningsnät 4. VA-taxor och strategiska utredningar 5. Dagvatten och klimatanpassning Anbud lämnas på samtliga teknikområden. Målsättningen är att teckna ramavtal med tre konsultföretag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94879:Lot:1