124863-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsttransporter och konsthanteringstjänster
Referensnummer: NM2022/83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsttransporter och konsthanteringstjänster.
Upphandlingen är uppdelad i nedanstående 4 anbudsområden:
- Anbudsområde A: Långdistanstransporter och utställningsuppsamling
- Anbudsområde B: Lokaltransporter Stockholmsregionen
- Anbudsområde C: Konsthantering Stockholms stad och Gustavsberg
- Anbudsområde D: Linjetransporter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Anbudsområde A: Långdistanstransporter och utställningsuppsamling
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63110000 Godshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Långdistanstransporter och utställningsuppsamling
Del nr: Anbudsområde B: Lokaltransporter Stockholmsregionen
60100000 Vägtransporter
Lokaltransporter Stockholmsregionen
Del nr: Anbudsområde C: Konsthantering Stockholms stad och Gustavsberg
Konsthantering Stockholms stad och Gustavsberg
Del nr: Anbudsområde D: Linjetransporter
Linjetransporter