Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Huvudbesiktningsman inkl besiktningsorganisation, Byggentreprenad FORTH- Framtidens ortopedi i Hässleholm
Referensnummer: 93080000-404797-40041
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultuppdraget innebär bland annat att vara besiktningsman för alla entreprenadarbeten inom entreprenaden och därmed leda besiktningsförättningar och där i tillhörande möten med besiktningsgrupp och entreprenadens parter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen