Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsdrift 2022
Referensnummer: 0070/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillsyn och skötsel av installationstekniska system i de fastigheter som ägs och förvaltas av Älvstranden Utveckling AB och dess dotterbolag.
Avtalet planeras med ABFF 15 som grund. Avtalet planeras med an avtalstid om 2 år med möjlighet till förlängning i ytterligare 2 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50721000 Färdigställande av värmeanläggningar, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen