124889-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Vuxen- och annan undervisning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gymnasial vuxenutbildning, allmänna ämnen på distans
Referensnummer: AMF 113/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbildning i allmänna ämnen på distans för vuxenutbildningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen