Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal: Trafikplanering
Referensnummer: E2019-00492
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311210 Konsulttjänster för vägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Exploateringskontoret har behov av ett ramavtal för beställarstöd till sin trafikenhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation, 71356400 Tekniska planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen