2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Däck och Däcktjänster
Beskrivning: Ramavtal 4 år gällande däck- och däcktjänster för Trollhättans Stad och Trollhättan Energi/Trollhättan Energi Elnät.
Intern identifierare: 2025/845
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34351000 Däck till lätta fordon, 34352100 Lastbilsdäck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Övergripande frågor båda delområden
Intern identifierare: 1620789-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1: Däck till fordon upp till 7,5 ton + små maskiner
Beskrivning: Ska besvaras om ni lämnar anbud på däck o däcktjänster till dessa fordon, små maskiner.
Intern identifierare: 1620791-1
Huvudklassificering (cpv): 34351000 Däck till lätta fordon
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2: Lastbilsdäck
Beskrivning: Ska besvaras om ni lämnar anbud på däck och däcktjänster lastbilar.
Intern identifierare: 1620792-2
Huvudklassificering (cpv): 34352100 Lastbilsdäck