124957-2017 - ResultatSverige-Malmö: Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Modulbostäder på kvarter Kampen.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Malmö.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Nybyggnad av modulbostäder på del av kvarter Kampen 25 i Malmö.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45210000 Byggnadsanläggning, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.