12501-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Induktiva flödesmätare för fyllda rör
Referensnummer: 19/01819
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av induktiva flödesmätare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38427000 Flödesmätare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Induktiva flödesmätare för fyllda rör med en uppskattad volym om 500 styck under hela avtalsperioden.