Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulterande Arborist
Referensnummer: T2021-00717
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77211500 Trädvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Konsulterande arborist i enlighet med upphandlingsdokumenten. Uppdraget omfattar byggledning, inventering, besiktning samt konsultation i trädärenden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 35 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03452000 Träd, 77211500 Trädvård, 77300000 Trädgårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen