125034-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Golvvårdsmaskiner – Lokalvårdsmaskiner, inklusive service
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvårdsmaskiner, inklusive service
BeskrivningUpphandlingen avser lokalvårdsmaskiner inklusive service för successiva avrop under avtalstiden. Upphandlingen genomförs som en samordnad upphandling mellan Östra Göinge kommun, Osby kommun och Hörby kommun, där Östra Göinge agerar som Inköpscentral enligt LOU för samtliga kommuner och bolag.
Intern identifierare2024-00332
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39713400 Golvvårdsmaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 39713410 Skurmaskiner, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen avser lokalvårdsmaskiner inklusive service för successiva avrop under avtalstiden. Upphandlingen genomförs som en samordnad upphandling mellan Östra Göinge kommun, Osby kommun och Hörby kommun, där Östra Göinge agerar som Inköpscentral enligt LOU för samtliga kommuner.
Intern identifierareLokalvårdsmaskiner, inklusive service