Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för tekniska konsulttjänster Säkerhetsgranskare för spårvägsbanan
Referensnummer: 10054/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster avseende Säkerhetsgranskare till stöd för trafikkontorets process ”Säkerhetsstyrning och dess kontroll”, i samband med ny- och ombyggnadsprojekt av spårvägsbanan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311230 Järnvägsingenjörstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71631470 Inspektion av järnvägsspår
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen