125058-2026 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Specifik upphandling Teknisk projektledare införande av nytt huvudjournalsystem (nivå 5)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpecifik upphandling Teknisk projektledare införande av nytt huvudjournalsystem (nivå 5)
BeskrivningSyftet med tjänsten är att säkerställa ett effektivt och samordnat genomförande av ett införandeprojekt inom hälso- och sjukvård, nytt huvudjournalsystem.
Intern identifierareRS 2025-1316
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000