125074-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Taxitjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts och linjetrafik i Karlskoga & Degerfors
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro län.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Linjetrafik och skolskjutstrafik i Karlskoga och Degerfors kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
60120000 Taxitjänster, 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.