125074-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Offentliga toaletter
Referensnummer: 1445/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44411700 Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser ramavtal för uppförande och installation samt drift och underhåll av offentliga toaletter inom Helsingborgs stad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44411700 Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner, 44411710 Toalettsitsar, 45215000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter, 45215500 Offentliga toaletter, 50760000 Reparation och underhåll av offentliga toaletter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen