Officiellt namn: Varuförsörjningen Postadress: Virdings allé 32 B Ort: Uppsala Postnummer: SE-754 50 Land: Sverige Att: Per Edlund E-post:per.j.edlund@lul.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kondomer.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Uppsala län.
Nuts-kodSE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser ramavtal på bland annat kondomer enligt beskrivning i detta förfrågningsunderlag inklusive bilagor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33712000 Kondomer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.