Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: ja
Officiellt namn: HASAB AB, Öresundskraft AB Ort: Helsingborg Land: Sverige
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kaffeautomater med service.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
En kombination av ovanstående
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Helsingborg.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar hyra inklusive leverans och installation av fabriksnya och begagnade kaffeautomater samt leverans av tillhörande förbrukningsvaror (kaffe, mjölkpulver, choklad, te) till Helsingborgs stad samt Öresundskraft och Helsingborg Arena och Scen AB.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
03131100 Kaffebönor, 42968100 Dryckesautomater
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.