12511-2019 - ResultatSverige-Uddevalla: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Affärs- och företagsutveckling Fyrbodal
Referensnummer: 2018-666
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal gällande affärs- och företagsutveckling inom Fyrbodal
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av ramavtal för affärs- och företagsutveckling inom Fyrbodal. Syftet är att skapa varaktiga företag inom Fyrbodal.