Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallsinsamling slam 2019
Referensnummer: 18/01619
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tömning av enskillda avlopp, tömning av fettavskiljare samt tömning av tankar till matavfallskvarnar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen