125197-2025 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning – Service av solceller
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService av solceller
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett ramavtal för årlig service, felsökning och reparationer av Halmstad kommuns solcellsanläggningar i enlighet med detta underlag. I uppdraget ingår även service, felsökning och reparation av tre (3) solföljare placerade på Nymansgatan 23 i Halmstad.
Intern identifierareKS 2024/00483
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000