12522-2019 - ResultatSverige-Linköping: Programvara för utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av system för digitala examinationer
Referensnummer: LiU-2018-01853
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48931000 Programvara för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser system för digitala examinationer. Uppdraget avser såväl implementering som löpande systemstöd och tillkommande konsulttjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48810000 Informationssystem, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224100 Planering av systemimplementation, 72246000 Konsulttjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation, 72266000 Programkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen