125241-2022 - ResultatSverige-Malmö: Trädvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kvalificerade trädvårdstjänster
Referensnummer: SN-2021-1021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77211500 Trädvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för kvalificerade trädvårdstjänster såsom beskärning, besiktning och eventuellt vitaliseringsåtgärder. Upphandlingen är ny och berör flera avdelningar inom serviceförvaltningen samt flera förvaltningar i Malmö stad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster, 77341000 Beskärning av träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen