Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Outsourcingtjänst för lönehantering
Referensnummer: KSN-2021-02699
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79211110 Lönehantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala Konsert och Kongress AB och Uppsala Stadsteater AB upphandlar två (2) stycken outsourcingtjänster för lönehantering samt tillhörande tjänster så som programvara (licens) för HR-,löne- och schemahantering.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen