125328-2021 - ResultatSverige-BORÅS: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av HR-System
Referensnummer: 21/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal gällande HR-system.
Syftet är att upphandla ett nytt, modernt och flexibelt HR-system för att få stöd i arbetet att driva och utveckla HR-processerna.
Tjänsten innebär:
— Implementering av HR-systemet,
— Utbildning i systemet,
— Licenser,
— Uppdateringar och underhåll av HR-systemet,
— Support och teknisk support,
— Övrig konsulttjänst vid behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation, 72266000 Programkonsulttjänster, 72267100 Underhåll av IT-programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen