Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamsugning rännstensbrunnar och slamsugning fastigheter Mjölby kommun
Referensnummer: UH-2020-113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för slamsugning av rännstensbrunnar och underhållsspolning i fastigheter i Mjölby kommun för avrop vid behov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Slamsugning rännstensbrunnar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90640000 Renhållning och tömning av rännstenar, 90642000 Tömning av rännstenar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde Fastighet
Del nr: 2